Başkan'ın Mesajı

Kapınıza gelip oyunuzu istedim. Sizlerde oylarınızla beni Belediye Başkanı olarak seçtiniz. Öncelikle tüm Mudanya’lı hemşehrilerime teşekkür ediyorum.

 

Bizler Mudanya’nın nüfusunun arttığını ama yaşam alanlarının daraldığını, güzel ilçemizde huzurlu bir yaşam kalmadığını biliyorduk.

 

Zeytin, deniz, kültür ve tarih kenti Mudanya artık beton binalarla çarpık kentleşme ile adeta hastalıklı bir insan gibi olduğundan haberdardık.

 

Mudanya’yı, çarpık kentleşen, gürültüsüyle rahatsızlık veren, kirliliğinden denizine girilemeyen, toprakları işlenemeyen, Halkı mutsuz, Esnafı mağdur, Köylüsü, İşçisi yoksul, Kendisi kirli haldeydi.

 

Teslim aldığımız Mudanya böyleydi.

 

Biz ne yapacağız ve nasıl yapacağız.

 

Bunu hep birlikte yapacağız.

 

Çalmayacağız, çırpmayacağız, çalandan çırpandan hesap soracağız dedik ve soruyoruz.

 

Mudanya;

 

Çarpık kentleşme ve betonlaşarak büyümesin, kültür, eğitim ve sanat ile iç içe keyifle yaşanacak bir kent olsun istiyoruz ve öyle de olacak.

 

Mudanya’nın kaynaklarının, sizin paranızın, belediyenin imkânlarının, kentimizin güzelliklerinin çarçur edilmesine, çalınmasına, peşkeş çekilmesine izin vermiyoruz ve vermeyeceğiz.

 

Mudanya, her kim varsa köylüsü, kentlisi, genci, yaşlısı, emeklisi, çalışanı, esnafı, engellisi, kadını ve erkeği ile huzurlu ve sağlıklı bir kent olacak.

 

Mudanya’da doğmuş ve ömrünü geçirmiş bir başkan adayı olarak tek dileğim, belediye başkanlığım döneminde sizleri üzmeden, kimseyi kırmadan, hak ve hukuk içinde, güzelliklerle yaşanan, huzurlu bir Mudanya için çalışmaktır.

 

31 Mart sabahı güneş bir başka doğdu. Yepyeni ve bambaşka bir Mudanya’ya uyandık.

 

Ve Mudanya’yı hep birlikte yöneteceğiz.

 

Bundan emin olun istiyorum.