MUDANYA LEZZET ŞENLİĞİ DEVAM EDİYOR
MUDANYA LEZZET ŞENLİĞİ DEVAM EDİYOR

Mudanya Belediyesi tarafından düzenlenen bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Mudanya Lezzet Şenliği” başladı. Mütareke Meydanı’nda gerçekleşen gıda ve el sanatları stantları ise Mudanyalıların büyük ilgisini topluyor.
 

Mudanya Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Mudanya Lezzet Şenliği, Mütareke Meydanı’nda düzenlenen etkinliklerle başladı. Etkinliğin ilk gününde sahne alan Mudanya Belediyesi Tarihi Bandosu Fehmettin Bahçuvancı’nın şefliğinde birbirinden güzel şarkı ve marşları Mudanyalılar ile birlikte seslendirirken, Mudanya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Mudanya Güneşi ekibi de Gaziantep yöresine ait oyunlarını sergiledi. Birinci günün akşamında ise Mudanya Engelliler Derneği kursiyerleri sahne aldı. İki ay gibi kısa bir sürede aldıkları eğitimler sonrasında sahne alan Mudanya Engelliler Derneği müzik ekibi halk müziğinin eserlerini seslendirdi. Kaplan Polat eğitmenliğinde ritim grubunun da sahne aldığı etkinliklerde Mudanya Engelliler Derneği Başkanı Rüveyde Demet Ataman, katkılarından dolayı eğitmenler Gönül Saylı, Mine Kum ile Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Veysi Yusufoğlu’na çiçek ve plaket ile teşekkür etti.
STANDLARA BÜYÜK İLGİ
Etkinliklere katılan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve CHP İlçe Başkanı Ergül Batman ile birlikte el sanatları ve gıda stantlarını ziyaret etti. “Mudanya’nın Tadı” adı ile düzenledikleri etkinliği zenginleştirmek ve Mudanya’yı daha tanınır bir hale getirmek istediklerinin altını çizen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Bu etkinliğin en önemi nedenlerinden bir tanesi de, kendi kültürümüzü, diğer kültürlerle buluşturmak ve kardeşliğini sağlamaktır. Biz herkesi kucaklamışız, Mudanya’mıza diğer illerden ve köylerden gelen insanları kucaklamışız. Bu tür etkinlikler, bu açıdan çok büyük önem taşıyor. Mudanya Lezzet Şenliği’ni önümüzdeki yıllarda, içeriğini zenginleştirerek ve daha da kapsamlı olarak düzenleyeceğiz” diye konuştu.
MUDANYALILARDAN LEZZET TEŞEKKÜRÜ
Mudanya Lezzet Şenliği’nde yöresel lezzetlerini sunmak amacıyla stant açan dernek, sivil toplum örgüt temsilcileri ve vatandaşlar ise, Lezzet Şenliği’nin Mudanya’ya canlılık ve hareket getirdiğini ifade ettiler. Farklı tat ve lezzetlerin sunulmasına fırsat tanındığını belirten Mudanyalılar, “İlçemizde bu tür etkinliklerin artarak devam etmesini istiyoruz. Bu etkinliği gerçekleştiren başta Mudanya Belediye Başkanımız Hayri Türkyılmaz’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.