BAŞKAN TÜRKYILMAZ’DAN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN TÜRKYILMAZ’DAN AŞURE İKRAMI

Mudanya Belediyesi ilçe merkezi ve tüm mahallelerde Muharrem ayı nedeniyle aşure ikramında bulunarak gelenekleri yaşatmaya devam ediyor. Geleneksel hale getirilen aşure etkinliğinde yaklaşık 22 bin kişiye aşure ikramı gerçekleştirilecek.

Mudanya’da bu yıl Muharrem ayı vatandaşlarla birlikte iç içe yaşanıyor. Zeytin Dalı ekibinin koordinesinde gerçekleşen aşure ikramları ilçe merkezi ve tüm mahallelerde gerçekleştiriliyor. Altıntaş, Bademli ve Çağrışan Mahallelerinde başlayan aşure ikramları Mudanya Mütareke Meydanı’nda devam edecek. Güzelyalı ve Tirilye Mahallelerinde de gerçekleşecek olan aşure ikramlarında yaklaşık 22 bin kişiye ikramlarda bulunulacak. 
“MUHARREM AYI BARIŞ VE HUZUR GETİRSİN”
Mütareke Meydanı’nda gerçekleşen ikramlara katılan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz vatandaşlara aşure dağıtarak, bol bol sohbet etti. Muharrem ayının barış ve kardeşlik duygularının gelişmesi için önemli bir yere sahip olduğunu belirten Başkan Türkyılmaz, “Muharrem Ayı’nın ülkemizde yaşanan kötü günlerin bitmesine vesile olmasını, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesine, dünya üzerinde barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi