MAK ÖĞRENCİLERİ DEPREM HAKKINDA BİLGİLENDİRİYOR
MAK ÖĞRENCİLERİ DEPREM HAKKINDA BİLGİLENDİRİYOR

1-7 Mart Sivil Savunma ve Deprem Haftası faaliyetleri kapsamında Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Birimi ekipleri, ilçede okul öncesi, ilk ve orta okullarda deprem konusunda bilgilendirmeler gerçekleştiriyor.

1-7 Mart Sivil Savunma ve Deprem Haftası faaliyetleri kapsamında öğrenciler ile bir araya gelen Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma (MAK) ekibi, öğrencilere, deprem anı, enkaz alanının güvenliğinin sağlanması, çıkabilecek yangınların söndürülmesi, arama kurtarma faaliyetleri, acil afet sağlık hizmetleri, yaralıların hastaneye taşınması ve haberleşme hakkında bilgiler veriyor. İlk ve orta dereceli okulların yanı sıra liseler ile kreşlerde yapılan bilgilendirmede öğrencilere broşürler de dağıtılarak bilgilerin taze kalması sağlanırken, öğretmenlere de çeşitli bilgilendirmeler yapılıyor.
ÖĞRENCİLERE AFET BİLİNCİ AŞILANIYOR
Öncelikli amaçlarının öğrencilerde afet bilincini oluşturmak olduğunu belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Deprem, yangın gibi doğal afetler ile alınacak tedbirler konusunda bilgiler veriyoruz. Okullarımızın toplanma alanlarında yaptığımız bilgilendirmelerde çocuklarımızı olası afetlere karşı hazırlıklı olmalarını sağlamaya çalışıyoruz" dedi. Mudanya Belediyesi olarak her zaman MAK ekibinin yanında olduklarını, eğitim ve tatbikat çalışmalarını çok önemsediklerine de vurgu yapan Türkyılmaz, “Sivil Savunma ve Deprem Haftası faaliyetleri kapsamında MAK ekibimizin, ilçemizdeki okullarda yaptığı başarılı ve eğitici bilgilendirmelerden dolayı da kendilerini kutluyorum” dedi. Bilgilendirme çalışmalarında MAK ekibinden Oktay Böbek, Oğuzhan Bayraktar, Hakan Karabunar, İsmail Kavak ve Mustafa Bayraktar görev yapıyor.