UĞUR MUMCU MUDANYA’DA ANILDI
UĞUR MUMCU MUDANYA’DA ANILDI
Cumhuriyetin kuruluş felsefesinin, Atatürk ilkelerinin ve çağdaş değerlerin korunması kavgasının öncülerinden Gazeteci- Yazar Uğur Mumcu katledilişinin 27. yılında Mudanya’da anıldı.

Mudanya Belediyesi, 24 Ocak 1993 yılında, Ankara’da uğradığı bombalı saldırı sonucu yaşamını yitiren gazeteci- yazar Uğur Mumcu’yu katledilişinin 27. yılında düzenlediği etkinlikle andı. Mudanya, Adalet ve Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında Gazeteci- Yazar Uğur Mumcu başta olmak üzere katledilen aydınların anısına, Bursalı müzisyenlerden oluşan İmece grubunun konserine ev sahipliği yaptı. Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı Temsilcisi İzzet Şahinsoy, CHP Mudanya İlçe Başkanı Ömer Aydın ve Mudanyalılar katıldı. Etkinliğin sonunda grup üyelerine teşekkür eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Gerçek adalet ve demokrasi peşinde şehit düşen araştırmacı gazeteci yazar Uğur Mumcu'yu hain bir saldırı sonucu katledilişinin yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyorum. Bu akşam adının ilk verildiği kültür merkezi olan Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde onun savunduğu değerlerin savunucusu olacağımızı bir kez daha dile getirmek istiyorum. Demokrasi, adalet, laiklik ve aydınlık bir Türkiye mücadelesi veren aydınlarımızı unutmadık, unutturmayacağız” dedi.


Sayfayı paylaş
Diğer Haberler
Mudanya Belediyesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close