atlas.gov.tr UYGULAMASI PAYLAŞIMA AÇILMIŞTIR

Afet zararlarının en aza indirilmesinde, afet öncesi tehlike ve risklerinin belirlenerek bu risklere karşı gerekli tedbirlerin alınması amacıyla ARAS (Afet Risk Azaltma Sistemi) kurulmuştur. Sistem üzerinden yerel teşkilatlarımızca üretilen duyarlılık haritaları, ulusal çapta tamamlanmış olup, CBS Genel Müdürlüğü aracılığı ile kamu kurumlarıyla web servisleri ile paylaşılmaktadır.

Sistem üzerinden yerel teşkilatlarımızca üretilen heyelan, kaya düşmesi, çığ duyarlılık haritaları, ulusal çapta tamamlanmış olup, CBS Genel Müdürlüğü aracılığı ile kamu kurumlarının web servisleri ile paylaşılmaktadır. Üretilen duyarlılık haritaları Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü'nün Web platformu Türkiye Ulusal Coğrafi Bilgi Sistemi (TUCBS)' da kamu kurum ve kuruluşlarının paylaşımına açılmıştır. http://www.atlas.gov.tr/ uygulamasından, Veri Kategorisi seçilerek ve arama butonundan Doğal Risk Bölgeleri sekmesine gelinerek alt başlıklarda afet duyarlılık haritaları ve afet envanterleri görüntülenebilmektedir.

Sayfayı paylaş
Mudanya Belediyesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close