BUGÜN - 22.01.2021 CUMA
BELEDİYEMİZE GİRİŞLERDE HES KODU GÖSTERİLMESİ ZORUNLUDUR
BELEDİYEMİZE GİRİŞLERDE HES KODU GÖSTERİLMESİ ZORUNLUDUR

 

HES KODU NEDİR?

HES (Hayat Eve Sığar) kodu, kontrollü sosyal hayat kapsamında, ulaşım yada ziyaret gibi işlemlerinizde kurumlarla ve kişilerle, Covid-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur.

HES KODU NASIL ALINIR?


Hayat Eve Sığar Uygulaması ile
“Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden “HES kodu işlemleri” bölümüne girilir. “HES kodu oluştur” butonuna tıklanır. Kod kullanım süresi seçilir ve kod oluşturulur. 


Kısa Mesaj (SMS) ile
Kısa mesaj yöntemi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, kimlik kartının seri numarasının son 4 hanesi ve “Paylaşım Süresi” gün sayısı
olarak yazılır ve 2023'e SMS olarak gönderilir.


E-devlet üzerinden
e- Devlet  sistemi üzerinden, “HES Kodu Üretme ve Listeleme” seçeneğini seçip “Yeni HES kodu” butonuna tıklayarak HES kodu alınabilir.

Pasaport Numarası ile
Pasaport numarası ile HES yazıp, boşluk bırakarak sırasıyla Milliyeti(IRN), pasaport numarası, doğum tarihi (yıl olarak), soyadınız, paylaşım süresi (gün sayısı) yazılır ve 2023'e SMS olarak gönderilir. 

Sayfayı paylaş
Mudanya Belediyesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close