ETİ ÇOCUK TİYATROSU MUDANYA'DA
ETİ ÇOCUK TİYATROSU MUDANYA'DA

2001 yılından bu yana çocukların kişisel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Türkiye'nin 81 ilini birçok kez dolaşarak ücretsiz tiyatro oyunları sergileyen Eti Çocuk Tiyatrosu, 2021-2022 sezonunda "Mutluluk Denince Akla" isimli yeni çocuk oyunuyla perde açacaktır. İzleyicinin tiyatro ile ücretsiz buluşmasını sağlamış olan ve daha uzun yıllar çocuklarla buluşmayı hedefleyen Eti Çocuk Tiyatrosu, Türkiye'nin en önemli, geniş kapsamlı ve devamlılığı olan çocuk tiyatrolarından biri olma özelliğine sahiptir. Bugüne kadar 3 milyonu aşkın çocuğa ücretsiz tiyatro deneyimi yaşatan Eti Çocuk Tiyatrosu’nun tüm oyunları pedagog gözetiminde hazırlanmaktadır. 4 yaş ve üzeri çocukların seyretmesi için uygundur.

MUTLULUK DENİNCE AKLA

🚩 09 MAYIS 2022 - PAZARTESİ
⏱️ 1. Seans: 11.00 / 2. Seans: 13.30
📍 Uğur Mumcu Kültür Merkezi - MUDANYA


Oyunun Hikayesi:
Değerler eğitimi başlıklarından paylaşmak, yardımlaşmak, çevreyi ve doğayı korumak, hayvan sevgisi, empati, hoşgörü, adil olmak, hayal etmenin gücü gibi konular üzerine kurulmuş olan hikayenin tamamı Özgür’ün rüyasında geçer. Özgür, arkadaşları Deniz, Kerem ve Caner ile gidecekleri piknik için parktaki bankta onları beklerken uyuyakalır. Rüyasında karşısına farklı bir kıyafet içinde, elinde çeşit çeşit eski saatlerle dolu çantası olan "Mutlu Zaman Perisi" çıkar. Mutlu Zaman Perisi, Özgür'e sihirli bir saat hediye eder. Özgür, arkadaşları ile birlikte, farklı maceralar yaşayarak mutluluk için gerekli olan bir çok temel değeri keşfeder. Mutlu Zaman Perisi de hayatın içinden farklı karakterlere bürünerek Özgür ve arkadaşlarının mutluluk değerlerini keşif yolculuklarında yardım eder.

Sayfayı paylaş
Mudanya Belediyesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close