BUĞDAY TOHUMLARI TOPRAKLA BULUŞTU

20.12.2023
BUĞDAY TOHUMLARI TOPRAKLA BULUŞTU

Mudanya Belediyesi, “Topraktan Halka, Tarladan Sofraya” projesi kapsamında Çekrice Mahallesi’nde bulunan 48 dönümlük arazide  buğday tohumlarını toprakla buluşturdu.

Mudanya Belediyesi Çekrice Mahallesi’nde belediyeye ait 48 dönümlük araziden elde ettiği ayçiçek yağının ardından, buğday tohumlarını da toprakla buluşturdu. Düzenlenen törene Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Başkan Yardımcısı Nisa Kartaltepe, belediye birim müdürleri, belediye meclis üyeleri ile belediye personelleri katıldı.
Pandemi sürecinde toprağın ne kadar değerli ve bereketli olduğunu bir kez daha anladıklarının altını çizen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “O günden beri Emirleryenicesi’nde 132, Çekrice’de 48, Balabancık’ta 85 ve Söğütpınar’da 43 dönüm arazide dönüşümlü olarak ayçiçek ve buğday ekimi yapıyor, un ve yağ olarak ihtiyaç sahibi ailelerimizin sofralarına ulaştırıyoruz” dedi. Buğday hasadında ortaya çıkan samanları süt üreticine verdiklerini ve süt aldıklarına da vurgu yapan Türkyılmaz, “Aldığımız bu sütleri ihtiyaç sahibi bin çocuğumuza yanında ek gıdalarla her gün beslenme olarak ulaştırıyoruz. Bu rakamla övünmüyoruz. Ancak ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik zorluklar bu rakamların ortaya çıkmasına neden oluyor. İhtiyaç sahibi ailelerimizin sıkıntılarına ortak olmaya çalışıyoruz. Yerel yönetimler olarak halkçı belediyecilik anlayışı gereği tüm çalışanlarımızla sevgiyle çalışıp, sevgiyle üretip eşit ve adil bir şekilde paylaşıyoruz” diye konuştu.

MUDANYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

 

Sayfayı paylaş
Diğer Haberler
Mudanya Belediyesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close