BUGÜN - 05.10.2023 PERŞEMBE
MAHKEMEDEN MUDANYA’YA GÜZELYALI ATATÜRK PARKI MÜJDESİ

25.05.2020
MAHKEMEDEN MUDANYA’YA GÜZELYALI ATATÜRK PARKI MÜJDESİ

Büyükşehir Belediyesi’nin Güzelyalı Atatürk Parkı 2’nci Etabı sosyal tesis inşaatında usule ve hukuka aykırı hareket ederek yaptığı mühürleme işlemine Bölge İdare Mahkemesi, “Yürütmeyi Durdurma” kararı verdi.

 

 

Mudanya Belediyesi mülkiyetinde bulunan Güzelyalı Atatürk Parkı’nın 2’nci Etabı sosyal tesis inşaatını usule ve hukuka aykırı hareket ederek, 775 Sayılı Kanuna muhalefet gerekçesiyle mühürleyen Büyükşehir Belediyesi’ne yargı “dur” dedi. Büyükşehir Belediyesi, Güzelyalı Atatürk Parkı’nın 2’nci Etabı sosyal tesis inşaatını 22 Kasım tarihinde mühürlerken, yapının yıkılmasını istedi. Mudanya Belediyesi, yürütmenin durdurulması talebiyle mahkemeye başvurdu.  Bölge İdare Mahkemesi Büyükşehir’in hukuka aykırı hareket ettiğini belirterek, işleme “Yürütmeyi Durdurma” kararı verdi.  Mudanya Belediyesi’nin mahkeme kararıyla da sabit, bir kez daha haklı çıktığını dile getiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Güzelyalı Atatürk Parkı’nın ikinci etabını Mudanya ve Bursa’ya kazandıracağız” dedi.

 

MUDANYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

Sayfayı paylaş
Diğer Haberler
Mudanya Belediyesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close