MUDANYA BELEDİYESİ, EGEMENLİĞİN 100. YILINDA BAYRAMI EVLERE TAŞIYOR

26.05.2020
MUDANYA BELEDİYESİ, EGEMENLİĞİN 100. YILINDA BAYRAMI EVLERE TAŞIYOR

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılı, Mudanya’da yine aynı coşku ve heyecanla kutlanacak. Bayrak ve balonlardan oluşan binlerce süsleme seti, bayram öncesinde çocuklarla buluşurken Başkan Hayri Türkyılmaz, “23 Nisan günü aynı gurur, coşku, neşe ve sevgimizle evlerimizi bayram yerine çevirelim, balkonlarımızda pencerelerimizde buluşalım” çağrısı yaptı.

 

Mudanya Belediyesi, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle, dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını sürece uygun olarak planladı.  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılı Mudanya’da yine aynı coşku ve gururla kutlanacak. Mudanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli tarafından hazırlanan bayrak ve balonlardan oluşan binlerce süsleme seti, bayram öncesinde Mudanyalılarla buluştu.

Küçük büyük demeden tüm Mudanyalılara 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda balkon ve pencerelerini bayrak ve balonlarla süslemeleri çağrısı yapan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Bayram günü belediye araçlarından çalınacak marşlar eşliğinde balkonunuzda size eşlik edecek. Bu yıl, çocuklarımız sınıflarında yan yana olmasa da bu kez küçük büyük demeden hep birlikteyiz. 23 Nisan günü aynı gurur, coşku, neşe ve sevgimizle evlerimizi bayram yerine çevireceğiz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hep birlikte marşlarla ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyelim, saat 20.00’de balkonlarımıza çıkalım, 21.00’de de hep birlikte İstiklal Marşımızı söyleyelim” ifadelerini kullandı.

 

MUDANYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

Sayfayı paylaş
Diğer Haberler
Mudanya Belediyesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close