MUDANYA CEMEVİ PROJESİ “PROJE DEMOKRASİSİ” İLE ŞEKİLLENİYOR

05.01.2023
MUDANYA CEMEVİ PROJESİ “PROJE DEMOKRASİSİ” İLE ŞEKİLLENİYOR

Mudanya Siteler mahallesinde cemevi projesi için hazırlıklara başlayan Mudanya Belediyesi, Alevi derneklerinin temsilcileriyle bir araya geldi. Prof. Dr. Erdal İnönü Gençlik Bilim ve Kültür Akademisi ile birlikte hayata geçirilecek olan Mudanya Cemevi “Proje Demokrasisi” geleneğiyle şekillenecek.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde Bursa’daki Alevi derneklerinin temsilcileriyle bir araya gelerek Fen İşleri Müdürlüğü tarafından çalışmalarına başlanan Mudanya Cemevi projesini anlattı. Başkan Türkyılmaz geliştirilen proje fikrinde, dini mekanlara erişimin en kolay noktada tutulduğunu, kültürel fonksiyonlarla da desteklendiğini, dini ve kültürel mekanların bütünleştiğini belirterek, dernek temsilcilerinin taleplerini dinledi. Başkan Türkyılmaz, Cemevi projesi için alınan öneriler doğrultusunda son şeklini vereceklerini belirtti. Cemevi projesinin teknik sunumunu Fen İşleri Müdürlüğü personeli Cemile Öztürk yaptı. Başkan Türkyılmaz aynı zamanda gençlerin sosyal ve kültürel faaliyetlerin gerçekleştirebileceği yeni bir kompleks inşa edeceklerini de belirtirken, “Mudanya Cemevimizin yanında eğitimden sanata kültürden spora gençlerimizin tüm ihtiyaçlarını tek bir çatı altında karşılayabilmek amacıyla hizmete sunacağımız bir merkezimiz de olacak. Prof. Dr. Erdal İnönü Gençlik Bilim ve Kültür Akademisi adını vereceğimiz merkezde gençlerimizin araştırmalarını yapıp her türlü bilgiye kolayca ulaşabilecekleri ortak bir çalışma alanı yaratacağız” diye konuştu.

 

MUDANYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

Sayfayı paylaş
Diğer Haberler
Mudanya Belediyesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close