MUDANYA KENTSEL SİT PLANLARI ASKIYA ÇIKTI

04.06.2021
MUDANYA KENTSEL SİT PLANLARI ASKIYA ÇIKTI

Mudanya’nın tarihi ve turistik değerini artıracak, bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda revize edilmesi amacıyla hazırlanan 1/ 1000 Ölçekli Mudanya Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı, Bursa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun onayının ardından askıya çıktı.

Mütareke mahallesinin tamamını, Şükrüçavuş, Halitpaşa, Ömerbey ve Hasanbey mahallelerinin bir kısmını kapsayan 1/ 1000 Ölçekli Mudanya Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Revizyonu, Bursa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun onayının ardından 1 ay süreyle askıya çıktı. Konut, ticaret, hizmet bölgeleri, kentsel tasarım alanları sınırlarının belirlendiği plan değişikliği itiraz olmaması durumunda yürürlüğe girecek. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz; “Bursa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, belediyemizin hazırladığı planın, 1/5000’lik ana plana göre ek plan notlarıyla uyumlu hale getirilmesine karar vermiş, ardından da zaman kaybetmeden plan çalışmalarına başlamıştık. Mevcut SİT sınırı, halihazırda gelişmiş ticaret alanlarının yeniden düzenlenmesi ve ticaret-hizmet-konut fonksiyonlarının da aynı özgünlükte korunmasına yönelik kararlar revize edilerek, askıya çıktı. Girit Mahallesi olarak bilinen alanın da, turizm açık hava müzesi olması yolunda bir adım daha atıldı. Revize plan değişikliği, Mudanyamızın dışa açılan yüzü olan bölgemizin ihtiyaçlarına cevap verecek” dedi.

MUDANYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU 

Sayfayı paylaş
Diğer Haberler
Mudanya Belediyesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close