BUGÜN - 28.10.2021 PERŞEMBE
MUDANYA MÜTAREKESİ’NİN KUTLAMALARINA COŞKULU FİNAL

12.10.2021
MUDANYA MÜTAREKESİ’NİN KUTLAMALARINA COŞKULU FİNAL

Cumhuriyetin ön sözünün yazıldığı Mudanya Mütarekesi’nin 99. Yılı, Mudanya Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle, coşkuyla kutlandı. Üç gün süren etkinliklerde Tarihçi Yazar Doç. Dr. Emrah Safa Gürkan, sevilen sanatçı Oğuz Aksaç Mütareke Meydanı’nda Bursalılarla buluştu. Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi SOLOTÜRK Mudanya semalarında gösteri uçuşu gerçekleştirirken, kutlamalar Ozbi konseriyle final yaptı.

Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya, 99. yıl önce Türkiye’nin bağımsızlığına giden yolu açan Mudanya Mütarekesi'ni bu yıl da adına yakışır bir etkinlikle kutladı. Mudanya Mütarekesi’nin 99. yıl dönümü kutlama programı, Tarihçi Yazar Doç. Dr. Emrah Safa Gürkan’ın söyleşisi ile başladı. Tarihi anlatımların yanı sıra güncel konularla dinleyicilerine keyifli bir söyleşi sunan Doç. Dr. Emrah Safa Gürkan, Kurtuluş Savaşı’nın sonunda; İstanbul, Boğazlar ve Doğu Trakya'nın savaşsız kurtarılmasını sağlayan, TBMM Hükümeti’nin ilk siyasi zaferi Mudanya Mütarekesi’nin önemini anlattı. Sevilen sanatçılar Oğuz Aksaç ile Ozbi Mütareke Meydanı’nda Bursalılarla buluştu. Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi SOLOTÜRK ise Mudanya semalarında gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Kutlamaların son gününde, genç neslin sesi, sevilen rap müziği sanatçısı Ozbi lakaplı Onur Dursun, Mütareke Meydanı’nda sevenleriyle buluştu. İlk halk konserini Mudanya’da veren Ozbi, Yıldız Tozu, Sonu Yok, Anlamadın mı, Façalı Yürekler, Hayat Garip ve Karamel gibi parçalarını Bursalı gençlerle birlikte söyledi. Ozbi, söylediği şarkılarla Mudanya’da unutulmaz bir gece yaşattı.

 

MUDANYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

Sayfayı paylaş
Diğer Haberler
Mudanya Belediyesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close