SOLOTÜRK MÜTAREKE’NİN 98. YILINDA MUDANYA’DA NEFES KESTİ

11.10.2020
SOLOTÜRK MÜTAREKE’NİN 98. YILINDA MUDANYA’DA NEFES KESTİ

Cumhuriyetin ön sözünün yazıldığı Mudanya Mütarekesi’nin 98. Yılı, Mudanya Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle, coşkuyla kutlandı. Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi SOLOTÜRK’ün Mudanya Mütarekesi’nin yıl dönümü kapsamında yaptığı gösteri nefes kesti. Bursa, Türkiye’nin bağımsızlık imzasının atıldığı Mudanya’da Mütareke coşkusunu hep birlikte yaşadı.

 

Cumhuriyetin ön sözünün yazıldığı Mudanya Mütarekesi’nin 98. Yıl dönümü kutlamaları, Mütareke Meydanı’nda düzenlenen resmi törenle başladı. Törene Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın yanı sıra Mudanya protokolü, siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile Mudanyalılar katıldı. Diplomasi zaferinin 98. yılını ilk günkü coşku ve gururla kutladıklarını belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Cumhuriyetimizin ön sözünün yazıldığı Mudanya’dan, bizlere bu aziz vatanı emanet eden başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, büyük bir diplomasi zaferine imza atan İsmet İnönü’ye, adını bilmediğimiz kahramanlara, Mudanyalı Şükrü Çavuşumuza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Onların bıraktığı emanetleri canımız pahasına koruyacağımıza söz veriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacağız” dedi.  Törenin sonunda protokol üyeleri Mütareke Müzesi’ni gezdi.

Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi takımı SOLOTÜRK, Mudanya Mütarekesi’nin 98. Yıl dönümü kutlamaları kapsamında Mudanya’daydı. Kutlamalar kapsamında Hava Pilot Yüzbaşı Serdar Doğan’ın F16 jetiyle yaptığı gösteri ise nefes kesti. Gözle görülmeyecek noktaya kadar tırmanışını gerçekleştiren Yüzbaşı Serdar Doğan, yürekleri ağızlara getirirken, yaptığı aksiyon dolu hareketlerle de göğüs kabarttı. Alanı dolduranlar, cep telefonları ile yaklaşık yarım saat süren gösteriyi görüntülemeye çalıştı.

 

MUDANYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

Sayfayı paylaş
Diğer Haberler
Mudanya Belediyesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close