BUGÜN - 28.10.2021 PERŞEMBE
Mudanya'nın Yatırım Günlüğü
Bundan tam dört yıl önce, Mudanya adına büyük umutlarla yola çıkmıştık. Mudanya’nın var olan kimliğini ortaya çıkarmak için nöbeti devralırken; temiz, dürüst ve ahlaklı belediyecilik, görev anlayışımızın temeli oldu. 30 Mart 2014’te Mudanya’da bir güneş doğdu. Bu güneş, temiz, dürüst ve ahlaklı belediyeciliğin nasıl yapılacağını göstermek için; demokrasiyi, özgürlüğü ve barışı coşkuyla yaşayabilmek için doğdu. Çıktığımız yolu, taşıdığımız yükü bilerek, azmimizden geri dönmedik. O gün, tüm Mudanyalı hemşerilerime “Mudanya’da güzel şeyler olacak, Mudanya ile herkes gurur duyacak” sözünü vermiştim.
Kültürden sanata, spordan eğitime, sosyal belediyecilik örneklerinden turizme her alanda yaşamın tüm renkleriyle yaşayan Mudanya için onlarca hedefimizi “söz verdiğimiz gibi” hayata geçirdik. Şimdilerde ise, kentsel yaşam kalitesi, tarihi, kültürel dokusu ve etkin belediye yönetimiyle, insana yatırımın haklı gururunu yaşıyoruz. Bizlere destek veren çok sevdiğim Mudanyalı hemşerilerime bir kez daha söz veriyorum ki Mudanya’da bu güneş hiç batmayacak. Mudanya’nın her şeyin en iyisi ve güzeline layık olduğu inancıyla, görevde geçen 4 yılımızı “Mudanya’nın yatırım günlüğü” adlı çalışmamız ile sizlere aktarıyoruz. Mudanya sevdasıyla çıktığımız bu yolda halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
“Temiz Mudanya” söylemimizi bir adım öteye taşıyarak, Mudanya’nın altın çağı olarak nitelendirdiğimiz önümüzdeki dönem içinse, “Hayallerinizde imzamız olacak” diyoruz.
Bundan sonraki dönemde projelerimizle konuşulacağız. Bu yılı ve önümüzdeki dönemi yatırım yılı ilan ediyoruz. Mudanya turizm, eğitim, tarımsal değerleri korunan bir kent olmalı dedik, bu doğrultuda projelerimizi yaptık. Mudanya’nın var olan değerlerini, kimliğini koruyarak, dünyadaki hak ettiği turizm potansiyeline taşıyacağız. Bu yıl projelerimizi tek tek hizmete açacağız.
Doğal, kentsel ve arkeolojik öneme sahip, şanslı bir kent olan Mudanya’da yapacak daha çok işimiz var.
Sayfayı paylaş
Mudanya Belediyesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close