MUDANYA DAHA HUZURLU, GÜVENLİ VE ERİŞİLEBİLİR

05.01.2024
MUDANYA DAHA HUZURLU, GÜVENLİ VE ERİŞİLEBİLİR

Mudanya Belediyesi hayata geçirdiği internet projesi ile ücretsiz internet imkanı sunarken, ilçe genelinde yerleştirdiği güvenlik kameralarıyla de adli olayların aydınlatılmasına katkı sağlıyor.

Mudanya Belediyesi’nin pandemi döneminde internete erişim imkanı olmayan öğrencilere eğitimde fırsat eşitliği sunmak için Eşit Eğitim Ağı Projesi kapsamında hayata geçirdiği ücretsiz internet hizmeti ilçe merkezi ve kırsal alanlarda toplam 70 noktada devam ediyor. Öte yandan 2023 yılı içerisinde Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından hizmet binaları ile çevreleri, mahalle meydanları, şehir içi park ve meydanlarına kurulan yaklaşık 500 adet güvenlik kamerası, 43 adli olayın aydınlatılmasına katkı sağladı. 7/24 kayıt alan kameralar sayesinde ilçenin birçok noktasında her türlü olaya karşı önlem alınıyor.

MUDANYA ARTIK DAHA GÜVENLİ
Çocukların eğitiminin her şeyden önemli olduğunu vurgulayan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için internet projesini başlatmıştık. Bugün artık ilçemizin neredeyse tamamını internet ağıyla ördük” dedi. İlçe genelinde 500 adet kamera kurulumu yapıldığının altını çizen Türkyılmaz, “Parklar ve meydanlar 7/24 gözetim altında tutuluyor. Çocuklarımız güvenli ve huzurlu ortamlarda oyun oynarken, kırsal mahallelerimizde de güvenliği ve huzuru tehdit eden her türlü olaya karşı önlem alınıyor” dedi. Türkyılmaz, gerekli altyapı çalışmalarının tamamlanması ile birlikte ilçenin belirli noktalarındaki kameraların internet sitesi üzerinden izlenebileceğini de sözlerine ekledi.


FİBER ALTYAPIMIZ İLE TASARRUF SAĞLIYORUZ
İnternet ağı ve kameraların kurulum, bakım ve onarım hizmetlerinin Bilgi İşlem Müdürlüğü personeli tarafından yapıldığına da değinen Türkyılmaz, “2022 yılında 12 kilometrelik fiber internet ağımızın kurulumunu tamamladık. Böylece kamera ve kablosuz internet hatlarımız için ekstra ödemeler yapmıyoruz. Kendi personelimiz ve altyapımız ile hayata geçirdiğimiz projelerde tasarruf sağlıyoruz. Düşük maliyetler ile hemşehrilerimizin internete kavuşmasını sağlarken, güvenli ve huzurlu bir Mudanya için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

MUDANYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

Sayfayı paylaş
Diğer Haberler
Mudanya Belediyesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close