ZÜBEYDE HANIM, MUDANYA’DA İSMİNİ TAŞIYAN ÇOCUK AKADEMİSİNDE ANILDI

14.01.2022
ZÜBEYDE HANIM, MUDANYA’DA İSMİNİ TAŞIYAN ÇOCUK AKADEMİSİNDE ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, vefatının 99. yılında Mudanya Belediyesi tarafından isminin verildiği çocuk akademisinde anıldı.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, vefatının 99.’uncu yılında, Mudanya Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliği yaratmak ve yaşam boyu eğitimin önünü açmak için hayata geçirdiği Zübeyde Ana Çocuk Akademisi’nde düzenlenen etkinlikle anıldı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, törende, öğrencilerle birlikte Zübeyde Hanım’ın anıtına çiçek bıraktı. Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak üzere hayata geçirilen okulda bilimsel, laik ve çağdaş temeller üzerine kurulu eğitim verildiğini vurgulayan Başkan Türkyılmaz, “En değerli varlığımız, yavrularımız için anaların anası Zübeyde anamızın adıyla hayata geçirdiğimiz Çocuk Akademimiz Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ile onu ulusumuza armağan eden Zübeyde anamıza ve onların yolunda yürüyen annelerimize vefa, saygı ve minnetimizin ifadesidir. Zübeyde Hanım’ı anmak demek; kadını, cumhuriyet ve değerlerini bir defa daha anlamak, savunmak ve korumak demektir” ifadelerini kullandı.

MUDANYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

Sayfayı paylaş
Diğer Haberler
Mudanya Belediyesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close