ZÜBEYDE ANA ÇOCUK AKADEMİSİ

Zübeyde Ana Çocuk Akademisi projesinin temeli Kasım 2017’de atıldı. 2020 yılının Ağustos ayında tamamlanan projemiz, Türkiye'nin en büyük kreş ve anaokulu olarak yeni eğitim öğretim yılında kapılarını açıyor. Eğitime yapılan yatırımın geleceğe atılan en büyük adım olduğu bilincinden hareketle projelendirilen Zübeyde Ana Çocuk Akademisi, Mudanya Belediyesi tarafından eğitimde fırsat eşitliği yaratmak ve yaşam boyu eğitimin önünü açmak amacıyla hayata geçiriliyor. Proje, çevre duyarlılığı ve yenilenebilir enerji sistemlerinin kullanımını toplumun geneline yayma bilincinden hareketle tasarlandı. Akademide; çocukların bilim, sanat, oyun, müzik ve sportif etkinliklerle okula uyumu sağlanacak. Böylelikle anaokulu çağındaki çocuklar hobi bahçelerinde doğanın önemini öğrenecek. Atölye aktivite odaları, 9 derslik ve sınıf, 2 bin 194 metrekare yeşil alan ve 3 bin 620 metrekare toplam inşaat alanı planlanan kreş ve anaokulunda gelişim çağındaki çocuklara aynı zamanda yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı öğretilecek.
Ülkemizin güçlenmesinin çocukların alacağı çağdaş, laik, bilime ve sağlam temellere dayanan bir eğitimle mümkün olduğuna inanıyoruz. Bu nedenledir ki ilçemiz genelinde eğitimde fırsat eşitliğini yaratırken, 7’den 70’e yaşam boyu eğitimin önünü açıyoruz. Her şey geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha iyi koşullarda eğitim görebilmesi için.

Ülkelerin geleceği sağlam temellere dayanan bir eğitimle mümkündür. Belediyemizin kendi öz kaynaklarıyla hayata geçirdiğimiz Zübeyde Ana Çocuk Akademisi yaşam boyu eğitimin Mudanya'mızda en önemli ayağı olacak. Çocuklarımız adına şimdiden heyecanlı ve gururluyuz. Mudanyalı çocuklarımızın eğitimine önemli bir katkı verecek olan böylesine bir tesisi kentimize kazandırdığımız için mutluyuz. Mudanya'nın yeni nesillerini Zübeyde Ana yetiştirecek. Yeniden Mudanya kazanacak.


Bademli Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi 40. Sokak.

Konum için tıklayınız: https://bit.ly/2QrJOvh  

Sayfayı paylaş
Mudanya Belediyesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close