MUDANYA’DA “BİR BABA HAMLET” RÜZGARI
MUDANYA’DA “BİR BABA HAMLET” RÜZGARI

Usta oyuncular Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun sahneye taşıdığı “Bir Baba Hamlet”, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Mudanya’da sahnelendi. Shakespeare'in başyapıtı “Hamlet”i kahkaha dolu alışılmadık bir yorumla izleyiciye sunan oyuncular, kültür merkezini dolduran Mudanyalılardan büyük alkış aldı.

Mudanya Belediyesi kültür- sanat etkinlikleri kapsamında sanatı ve sanatçıyı Mudanyalılarla buluşturmaya devam ediyor. Usta oyuncular Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun Shakespeare'in başyapıtı “Hamlet”i kahkaha dolu alışılmadık bir yorumla sahneye taşıdığı “Bir Baba Hamlet” 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Mudanya’da sahnelendi. Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyuna, Mudanyalılar akın etti. “Baba Sahne” prodüksiyonu ödüllü oyun, Mudanyalıları kahkahaya boğdu. Oyun sonunda oyuncular ayakta alkışlanırken, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Bir Baba Hamlet” ekibine teşekkür etti. Göreve geldiği günden bu yana pek çok oyuncu, şair, yazar ve aydını Mudanyalılarla buluşturduklarını hatırlatan Başkan Hayri Türkyılmaz, “Sanatsız bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Tiyatrocularımızın, sanatçılarımızın baskı altında olduğu bir süreçte Dünya Tiyatro Günü’nü kutluyoruz. Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya Belediyesi olarak ülkemizin her karışında, dünyamızın neresinde olursa olsun sonsuza dek barış demeye devam edeceğiz. Bunun için de mücadelemiz sürecektir. Dünya Tiyatro Günü’nde bizlerle birlikte olan çok değerli sanatçılarımızı kutluyorum. Tiyatro emekçilerine özgürlük diliyorum. Atatürk ilke ve ilkeleriyle, Cumhuriyetimizin değerleriyle sanatı Mudanya’mızda yaşamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Sayfayı paylaş
Diğer Haberler
Mudanya Belediyesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close