Başkanın Özgeçmişi

Hayri Türkyılmaz, 31 Aralık 1955 tarihinde Bursa/Mudanya’da doğdu. İlköğretimini ve Liseyi Mudanya’da okudu. Üniversiteyi 1979 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Bölümünü bitirerek Elektrik Mühendisi oldu. 1980 ve 81 yılları arasında Gürsu Belediyesi’nde elektrik mühendisi olarak çalıştı. 1982 yılından sonra Türkyılmaz Mühendislik Ltd.Şti adlı kendi şirketinde çalışmalarını sürdürdü. TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’nde Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Ayrıca Mudanya Tüketicileri Koruma Derneği gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalıştı. Fransızca bilmekte olup, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Siyasi hayatına 1973 yılında CHP Gençlik Kollarında başladı. 1980 darbesinin ardından siyasi hayatına SODEP’te ilk üyelerinden olarak başlayıp sırasıyla SHP ve CHP’de devam etti. 3 Dönem SHP İlçe Başkanlığı yaptı. 1991 yılında ön seçimle SHP’den Bursa Milletvekili adayı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde 25 yıl aradan sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nden Mudanya Belediye Başkanı seçildi. 2019 Yerel Seçimlerinde yeniden başkan seçilerek 2. dönem Mudanya Belediye Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Sayfayı paylaş
Mudanya Belediyesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close