Başkanın Özgeçmişi

Deniz Dalgıç, 1969 yılında İstanbul’da doğdu. Bursa Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde eğitim gördü. ABD Kaliforniya Santa Clara Üniversitesi’nde yüksek lisans ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde doktora yaptı.

Babası ile birlikte yönettiği yapı sektörünün köklü kurumlarından biri olan Yonca İnşaat’ta faal çalışan bir mühendis olarak görev aldı.

Eğitim ise her zaman hayatında büyük bir yer tutmuştur. TED Bursa Koleji’nde Eğitimden Sorumlu Yönetim Kurulu üyeliği görevinin yanı sıra çeşitli üniversitelerde mühendislik bölümlerinde ders verdi.

Lise yıllarında gönül verdiği basketbolda profesyonelliğe üniversite eğitimi sırasında Efes Pilsen’de adım attı. Pek çok başarı, madalya ve şampiyonluklar kazandı. Yorumcu ve oyuncu olarak basketbola katkısını devam ettiren Dalgıç, çocuklara yönelik sivil toplum ve sosyal sorumluluk projelerine devam etmektedir. Dalgıç evli ve iki erkek çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Sayfayı paylaş
Mudanya Belediyesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close